Tabela

Tabela

Tabela

Tabela, duyuru, ilan, tanıtım ve reklam amaçlı yapılan levhadır.

Tabelalar birkaç ortak amaca hizmet etme eğilimindedir: Tanıtım yapmak, tanımlamak, bilgi sağlamak, talimat vermek veya güvenlik bilincini artırmak.

İlk olarak, işaretler genellikle şirketler veya kuruluşlar tarafından reklam ve pazarlama için kullanılır. Reklam panoları başlangıçta şirketler için bariz bir çözüm olarak sunulsa da, bu amaçla kullanılabilecek başka işaretler de vardır. Diğer dış mekan tabela çözümleri ve bina kaplamaları, bir markanın reklamını yapmanın alternatif ve başarılı bir yoludur. Geniş formatlı baskı, büyük canlı dış mekan baskılarının neredeyse her yere yerleştirilebileceği bir noktaya geldi!

Benzer şekilde, perakende tabelaları ve mağaza tabelaları (hem içeride hem dışarıda) bir şirkete iş çekebilir. Ayrıca, müşterileri dışarıdan cezbetmek için vitrinler, merak yaratmada ve müşterileri içeri girmeye teşvik etmede başarılı olabilir. İş işaretleri, insanların doğru yerde olduklarını bilmelerini sağlar. Daha da önemlisi, tabela yapımcısı düşüncesine üretim merkezinin kalitesini koyduysa, iş tabelaları tek bir kapı açılmadan veya selamlama yapılmadan önce işletmeniz hakkında harika bir ilk izlenim yaratabilir.

Oldukça basit olarak, işaretler genellikle bireylerin bir yeri veya markayı tanımasına veya tanımlamasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Örneğin, işaretler hangi tuvaleti kullanacağımızı belirlememize yardımcı olur. Marka kimliği açısından, Coca-Cola ve Starbucks, pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak yıllar içinde anında ve tanınabilir cadde işaretleri haline geldi. Zincirler ve bayilikler, lokasyonlarında marka bilinirliği oluşturmak için benzer mağaza vitrinlerini kullanacak.

Alışveriş merkezleri, hastaneler ve şirketler gibi geniş mekanlar için yön levhaları gereklidir. Bu bina tabelaları ile ziyaretçilerin veya müşterilerin kaybolma olasılığı daha düşüktür ve bu da işletmeye kötü yansıyabilecek bir durumdan kaçınmaya yardımcı olur. Yön tabelaları, festivaller veya birden fazla bina veya girişin olduğu yerler gibi büyük ölçekli açık hava etkinlikleri için de faydalı olabilir.

Sağlık ve güvenlik işaretleri, sağlık ve güvenlik bilgilerinin iletilmesinin ana yollarından biridir. İş yerleri, kreşler, okullar ve ofisler gibi yerlerde bulunabilirler. İşaretler, güvenlik için gerekli olan tehlikeler veya tehditler hakkında bilgi ve uyarılar sağlar.

Son olarak, tüm tabelalar mutlaka açık bir amaca hizmet etmez! Bazen bir alanın veya çevresinin genel görünümünü geliştirmek için bir işaret kullanılabilir. Hiçbir reklam amacı olmaksızın duvar resimleri kullanarak bile tabelalar oluşturulabilir.

Tabela