Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel Temizlik

Endüstriyel temizlik ürünlerinden bahsetmeden önce eskiden insanların temizlik için hangi maddelerden yararlandığından bahsetmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Çok eski dönemlerden beri kullanılan kül ile insanlar birçok malzemeyi temizleyebilmişlerdir. Temizleyici özelliği olan kül ile dere kenarlarında çamaşırlarını yıkamışlardır.

Bunun yanında en sık kullanılan bir diğer temizleme malzemesi de tuz ruhu olmuştur. Kül ile yıkanan çamaşırlar kaynatılan sularda tuz ruhu ile sağlıklı hale getirilmeye ve beyazlatılmaya çalışılmıştır. Yine ev temizliği için Arap Sabunu en çok tercih edilen temizlik malzemelerinin başında gelmiştir. Hijyenik olarak tam anlamıyla bir çözüm olmasa da insanlar geleneksel yöntemlerle yılarca bu malzemelerden faydalanmışlardır.

Endüstriyel temizlik ürünlerinin evlerimize, işletmelerimize girmesiyle beraber her alan ve malzeme için özel olarak üretilen ve farklı temizleme ve kimyasal değerleri bulunan endüstriyel ürünler büyük kolaylık sağlamıştır.

Örneğin, ahşap parkeler için ahşap temizleyiciler, tuvalet ve banyo temizliği için özel olarak üretilen hijyenik temizleme malzemeleri, cam ve dekoratif eşyalar için silme ve parlatma özelliği bulunan özel temizleyiciler, halı yıkama şampuanları, çamaşırlar için üretilen farklı özellikteki deterjan, yumuşatıcı, beyazlatıcı ve leke çıkarıcılar. Bu ürünlerin her biri farklı amaçlar için üretilen ve birbirinden bu anlamda ayrılan endüstriyel ürünlerdir.

Özetle, endüstriyel temizleme ürünleri, AB standartlarına uygun olarak imal edilen ve farklı sorunlara çözüm üretebilen, insan sağlığına uygun ve insanların sıhhi şartlarda hayatlarına devam edebilmelerini sağlayan, mikropları öldürerek hastalıkların oluşmasını engelleyen ve bunları sağlarken doğaya ve çevreye de zarar vermeyecek modern temizleme ürünleridir.