Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı, dijital tabanlı bir görüntüden doğrudan çeşitli ortamlara baskı yöntemlerini ifade eder. Doğrudan PDF dosyanızdan, örneğin doğrudan dijital yazıcıya gider. Herhangi bir kalıp oluşturmaya gerek yoktur ve kurulum süresi, ofset baskının alacağı zamanın çok küçük bir kısmıdır.

Dijital baskı genellikle, masaüstü yayıncılık ve diğer dijital kaynaklardan küçük tirajlı işlerin geniş formatlı ve/veya yüksek hacimli veya inkjet yazıcılar kullanılarak yazdırıldığı profesyonel baskıyı ifade eder.

Dijital baskının popülaritesi artmaya devam ediyor ve teknoloji gelişmeye devam ettikçe işin kalitesi de artıyor. Kısa geri dönüş süreleri, daha düşük maliyet ve yüksek kaliteli çıktı ile dijital baskı, sahip olduğunuz birçok proje için harika bir çözümdür.

Dijital baskıların bir diğer büyük avantajı da kişiselleştirmedir. Uğraşacak kalıcı bir kalıp olmadığından, basılmış bir provada yazım veya tasarım hatası olduğu ortaya çıkarsa, baskı işlemi devam etmeden önce dosya kolayca değiştirilebilir. Bu şekilde çok esnektir.

Ofset baskı hala oldukça etkili bir baskı yöntemidir. Yinelenen yayınlar gibi çoğu büyük ölçekli baskı işleri, fabrika benzeri ofset baskı sürecinden yararlanır.

Ancak, bir işletme sahibiyseniz ve hızlı bir şekilde yazdırılan bir şeye ihtiyacınız varsa, yine de yüksek kaliteyi koruyorsanız ve işinize başlamadan önce basılı bir prova görmek istiyorsanız, dijital baskının avantajları buradadır.